10:24
Шановні батьки!

                                                                                  Шановні батьки!

    Останнім часом проблема безпеки наших дітей в інтернеті постала особливо гостро. Ми прагнемо надати вам максимум допомоги у вирішенні та попередженні проблемних ситуацій, пов'язаних з інтернетом. 

Ми підготували для вас детальні інструкції зі встановлення батьківського контролю на комп'ютері та підібрали навчальні відео та інші матеріали, аби ви мали змогу вивчати питання безпеки в інтернеті разом з дітьми. 

     Проблема безпеки дітей в мережі Інтернет вже не здається Україні такою далекою. Ніхто не може заперечити, що на сьогоднішній день вона постала особливо гостро. Відомо, що підлітки у період заниженої самооцінки шукають підтримки серед своїх друзів, а не у родинному колі. Старші підлітки, бажаючи незалежності, мають потребу ототожнювати себе з певною групою й схильні порівнювати цінності своєї сім’ї та своїх товаришів.

Що роблять підлітки онлайн?

         В онлайні підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями, електронну пошту та грають в он-лайнові ігри. За допомогою пошукових серверів підлітки знаходять інформацію будь-якого змісту та якості в мережі Інтернет. Більшість підлітків реєструються у приватних чатах та спілкуються на будь-які теми, видаючи себе за дорослих.

Хлопці в цьому віці надають перевагу всьому, що виходить за межі дозволеного: брутальний гумор, насильство, азартні ігри, еротичні та порносайти.

Дівчатам, які мають занижену самооцінку, подобається розміщувати провокаційні фото, вони схильні на фривольні розмови, видаючи себе за дорослих жінок, в результаті чого стають жертвами сексуальних домагань.

Як забезпечити безпеку дітей у мережі

Пропонуємо декілька рекомендацій, які слід взяти до уваги:

 • розміщуйте комп’ютери виходом до інтернету поза межами кімнати вашої дитини;
 • поговоріть зі своїми дітьми про друзів, з яким вони спілкуються в он-лайні, довідайтесь як вони проводять дозвілля і чим захоплюються;
 • цікавтесь, які веб сайти вони відвідують та з ким розмовляють;
 • вивчіть програми, які фільтрують отримання інформації з мережі Інтернет, наприклад, Батьківський контроль в Windows;
 • наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайновим другом без вашого відома;
 • навчіть своїх дітей ніколи не надавати особисту інформацію про себе та свою родину електронною поштою та в різних реєстраційних формах, які пропонуються власниками сайтів;
 • контролюйте інформацію, яку завантажує дитина (фільми, музику, ігри, тощо);
 • цікавтесь, чи не відвідують діти сайти з агресивним змістом;
 • навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в он-лайні. Вони не повинні використовувати інтернет для розповсюдження пліток, погроз іншим та хуліганських дій;
 • переконайтеся, що діти консультуються з вами щодо будь-яких фінансових операції, здійснюючи замовлення, купівлю або продаж через інтернет;
 • інформуйте дітей стосовно потенційного ризику під час їх участі у будь-яких іграх та розвагах;
 • розмовляйте зі своєю дитиною як з рівним партнером, демонструючи свою турботу про суспільну мораль.

Та найголовніше - дитина повинна розуміти, що ви не позбавляєте її вільного доступу до комп’ютера, а, насамперед, оберігаєте. Дитина повинна вам довіряти.

Як навчити дітей онлайн-безпеки: дев'ять інтерактивних ресурсів

Як розповісти дітям різного віку, починаючи з наймолодшого, що таке інтернет, які можливості й ризики він несе? Очевидно, що це спільне завдання — і для батьків, і для школи. В іноземному інтернет-просторі існує багато ресурсів, які в ігрових формах навчають дітей онлайн-безпеки. В Україні таких ресурсів значно менше. Ми зібрали найцікавіші з них — як україномовні, так і англомовні. Майже всі вони потребують участі дорослого — батьків чи педагогів, які б допомагали дітям, особливо найменшим.

 1. Портал цифрової грамотності для всієї сім’ї http://www.thinkb4u.com/
 2. Проект «Про інтернет» — підвищення цифрової грамотності дітей http://www.prointernet.in.ua/
 3. Комікси про інформаційну безпеку від «Онляндії» http://disted.edu.vn.ua/media/bp/html/oppilaille.htm
 4. Інфографіка про безпеку в інтернеті http://bezpeka.kyivstar.ua/materials/
 5. Анімовані ролики https://www.onguardonline.gov/media
 6. Гра від Disney про інтернет-безпеку http://home.disney.com.au/activities/surfswellisland/
 7. NSTeens — ігри та відео про онлайн-безпеку http://www.nsteens.org/
 8. Ігри про цифрову грамотність від MediaSmarts  http://mediasmarts.ca/sites/mediasmarts/files/games/privacy_pirates/flash/PrivacyPirates_English/main.html
Переглядів: 44 | Додав: Diddy | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: