Методичні рекомендації щодо відзначення Дня Гідності та Свободи у загальноосвітніх навчальних закладах Донецької області у 2017 році

Згідно з Указом Президента України «Про відзначення у 2017 році Дня Гідності та Свободи» від 30 вересня 2017 року № 300/2017, з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), у загальноосвітніх навчальних закладах Донецької області мають проводитися урочисті, меморіальні, інформаційно-просвітницькі заходи.

Згідно з регіональним планом заходів з підготовки та відзначення в Донецькій області Дня Гідності та Свободи у 2017 році, затвердженого розпорядженням голови Донецької обласної державної адміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 02 листопада.2017 року № 1402/5-17 рекомендуємо провести до Дня Гідності та Свободи такі заходи:

–Залучити педагогів та учнів до проведення 21 листопада 2017 р. урочистих заходів за участю представників місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських об'єднань та релігійних організацій. учасників революційних подій в Україні у 2004 р., 2013-2014 рр., учасників антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях.

–Організувати церемонії покладання квітів, тематичних композицій, встановлення лампадок до пам'ятників і пам'ятних знаків, присвячених подіям та учасникам Революції Гідності, антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях.

–Провести уроки мужності "Революція Гідності, охрещена кров'ю", "Україна - країна нескорених".

–Облаштувати у бібліотеках навчальних закладів книжкові виставки під гаслом "Україна - це територія гідності та свободи", фотовиставки "Герої не вмирають".

–Провести флешмоби "За Україну, за її волю!", "Я - українець, значить, я - європеєць!".

–Провести шкільні конкурси відеопрезентацій "Я і Революція Гідності" (для учнів середніх і старших класів)

–Провести вікторини до Дня Гідності та Свободи (за участю учнів середніх класів).

–Провести круглі столи "З любов'ю про Україну" (для учнів старших класів).

Відповідно до листа Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти від 09 листопада 2017 року № 870/03 узагальнену інформацію про зазначені заходи треба надіслати до 12.00 27 листопада 2017 року на пошту dubjaga@ippo.dn.ua.

Під час підготовки та проведення заходів до Дня Гідності та Свободи пропонуємо використовувати методичні матеріали, підготовлені Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, пошуковими загонами ЗОШ І-ІІІ ступенів №№ 9, 10 Краматорської міської ради; Дмитрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Слов’янської районної ради; Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 18 ім. Д. Чернявського; Світлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Добропільської районної ради, що розташовані на web-вітрині:

 

  1. Методичні рекомендації - http://dengidn.blogspot.com/2017/11/blog-post_42.html

        2.Пам'яті Героя України Дмитра Чернявського - http://dengidn.blogspot.com/2017/11/blog-post_51.html

 

       3. Пам'яті Героя України Івана Пантелєєва - http://dengidn.blogspot.com/2017/11/blog-post_84.html

 

       4. Пам'яті Героя України Сергія Бондарева http://dengidn.blogspot.com/2017/11/blog-post_14.html

 

      5. Пам'яті Героя України Володимира Наумова http://dengidn.blogspot.com/2017/11/blog-post.html

21 листопада у ЗОШ № 8 класні керівники провели години інформування “Революція Гідності і Свободи, охрещена кров’ю”. Метою заходів стало розширення знань учнів про події Єврореволюції; усвідомлення цінності людського життя та тих складових частин, які впливають на нього, роблять його багатогранним, плідним і корисним.

 

 

 

Усний журнал « Євромайдан: як починалась революція»

Виставка творчих робіт « З Україною в серці»

Конкурс інсценованої української народної пісні

Конкурс читців поезій, присвячених Героям Небесної Сотні.